12.10.2013 Tah na kachny MS Machnín a naháňka MS Kunratice

Dnes se naše smečka rozdělila.Jarda s Britkem a Caisou vyrazili do MS Machnín na tradiční tak na kachny, já s Ašinou jsem se vydala do Frýdlantského výběžku, konkrétně do MS Kunratice na jejich tradiční naháňku na černou a zvěř škodlivou myslivosti.

Jarda s Caisou a Britkem se snažili a bylo uloveno a dohledáno celkem 34 kachen. Britek a Caisa pracovali špičkově a lovce překvapila naše Caisa, která se v řece potápěla pro “ zaštípnuté “ kachny. Díky tomu byly všechny kachny dohledány.

Já s Ašinkou nastoupila k první leči “ u černého posedu “ a hned na začátku bylo v leči uloveno prasátko. Ašinka v lečích pracovala bezvadně, hlídala si mě a neodcházela z leče za střelce, vždy se otočila a prohledávala systematicky přidělený úsek leče. Tím mě velice překvapila. V celkem třech lečích byly uloveny 3 kusy černé. Škoda, protože v třetí leči bylo prasat hodně a já i Aša jsme přišly do přímého kontaktu. Ašinka hned na začátku vběhla do hustého krytu a hned byla zase venku neboť ji jedno z větších prasátek ryjem vyhodilo zpět. Naštěstí se jí nic nestalo, ale chvilku mi chodila za patami. Pak však začali po leči pobíhat další prasata a Aša zapomněla na vše co se jí stalo a celý rudl roztrhla na všechny strany. Já bohužel i když jsem měla prasátka blízko jsem vystřelit nemohla, protože bych střílela do leče na ostatní honce. A to by bylo velice nebezpečné.

Po ukončení jsme si pochutnali na výborné polévce a svíčkové od paní Loudové.

Opět děkuji za fotografii kamarádce Silvě, Už si nastavila datum i čas na foťáku :-).

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.