14.4.2012 Aša na jarním svodu loveckých psů

Dnes pořádal OMS Liberec a Kynk Jarní svod loveckých psů, který se konal společně s výstavou loveckých trofejí v areálu Tipsport areny v Liberci.

Byla to první “ velká “ akce naší Ašinky. A ta jako by to věděla, protože se po celou dobu chovala moc hezky a hlavně “ důležitě “ 🙂

Protože já jsem členkou kynologické komise OMS Liberec, měla jsem na starosti svodové listy. Se mnou v kruhu posuzoval  ing. Jirka Formánek, úžasný člověk s velkým charizma, který podle slov účastníků svodu dodával majitelům sebedůvěru a uklidňoval pejsky. Vystupoval profesionálně, korektně a velice zodpovědně.  My měli na starost jezevčíky, slídiče a retrievry. V druhém kruhu, kde posuzoval též skvělý člověk a odborník, Přemek Malý, probíhal svod honičů, teriérů a ohařů.

A tak starost o naší Ašu a její předvedení padla na Jardu, který se zhostil svého úkolu bezvadně.  Společně vytvořili skvělou dvojici. Aša bez problémů předvedla zoubky, nechala se změřit a předvedla se v kruhu.

Společně s námi se na svodu předvedli i naši kamarádi. Radek Brindzák s Ašinčinou ségrou – Bárou Dolský potok, Petr Müller s jeho border teriérem  Hubertem Ostrý lovec, Saša Vrága s německým křepelákem Chrisem z Větrné paseky,  Lumír Pašek s drsnosrstým jezevčíkem Wikim z Vlčetína,  Toník Erban s kokřicí Bleckie z Hatovských drah a Pepa Seifert s českou fouskou Inou z Vlčetínských rybníček.

Společně se svodem probíhala výstava loveckých trofejí v areálu střelnice u Saši Vrágy, kde nám Martin Nešetřil připravil úžasný guláš a výborné klobásky a pro mě připravili skvělou velikou kávu s mlékem. 🙂

Z mého pohledu se svod velice dobře vydařil. Přálo nám i počasí, přestože meteorologové hlásili déšť, po celý svod nás doprovázelo slunečné počasí. Bylo předvedeno 49 psů 17 plemen loveckých psů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Od smečky, Svod loveckých psů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.