15.5.2011 Zkoušky vloh OMS Liberec

Dnes jsme jako kynologická komise OMS Liberec ve spolupráci s MS Svijany pořádali zkoušky vloh ohařů a malých plemen ve Svijanském Újezdě. Ke zkouškám se dostavilo 23 pejsků. Ze 7 ohařů se zde objevilo 5 zástupců německého ohaře krátkosrstého KO, jeden maďarský ohař krátkosrstý – MOK a jeden irský setr – IS. V malých plemenech zde byli slídiči, teriéři a jezevčíci. Slídiči byli zastoupeni jedním welššpringšpanělěm -WSS, jedním německým křepelákem – NK a jedním clumberšpanělem – CS. Z teriérů zde byli dva němečtí lovečtí teriéři – JGT, jeden borderteriér – BRT, čtyři  hladkosrstí foxteriéři – FXH. Mezi zástupci jezevčíků byli dva hrubosrstí, tři hladkosrstí a jeden trpasličí. Po nástupu a rozlosování se jednotlivé skupiny vydaly do honiteb plnit jednotlivé disciplíny zkoušek vloh.

Počasí přálo, bylo polojasno a podle mě ideální počasí ke zkouškám. Honitba byla velmi dobře zazvěřená a kritina byla super pro tento druh zkoušek.

Zkoušek se s „Bártem “ – Barsem z Hustopečských rybníků zůčastnila i Simonka, která potřebovala získat poslední  věc – a tou byla hlasitost. Simonka a Bárt dokončili zkoušky v I.ceně s počtem bodů 184 a hlasitostí 4. A Bártíkovi nic nechybí k tomu aby se stal chovným pejskem.

Tímto jí zde gratuluji a doufám, že nás obě čekají už jen a jen úspěchy 🙂

Z ohařů I.ceně s nejvyšším počtem bodů 219 byla fena KO Hera Afoli,  vůdce Přemysl Malý, dále MOK fena Cindy Zlatý kámen /199 b/, vůdce Brodský Martin a pes KO Avar od Červenického potoka /185 b./, vůdce Pavel Grim. Ve třetí ceně pak KO fena Fan Krásná ves, vůdce Miroslav Fiřt a KO pes Joy Ze štípek, vůdce Miroslav Holub. Z malých plemen u plemene foxteriér hladkosrstý měl nejvyšší počet bodů /176 b/, pes Argo Z Ještědského sedla, vůdce René Barták, v I.ceně dále fena plemene border teriéra Brita Ze Zábrdovského dvora /152 b./, vůdce Antonin Erban a z jezevčíků v I.ceně pes Dag Z hradu Homolka/JTK/, vůdce Ing Pavel Krejčík a drsnosrstý jezevčík pes Arko Ze Střížovického údolí, vůdce Jiří Melichar, oba 188 bodů.

 

Několik pejsků zkoušky bohužel nedokončilo. Buď byli odvoláni nebo v některé z disciplín neobstáli.  Projevila se u nich nedocvičenost či malá možnost styku se zvěří při výcviku. Pevně doufám, že vše dohoní a uvidíme se s nimi na Podzimních zkouškách, které se budou konat v naší honitbě – MS Předlánce.


 

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.