24.4.2011 BZH Velký Šenov

Dnes jsme já a Caisa vyrazily s úžasnou partou zapálených kynologů na BZH do Velkého Šenova.  S námi na zkoušky totiž společně vyrazili Simonka s Bártem – Bars z Hustopečských rybníků, Jirka s Fíďákem  – Unkas z Vlčetína a jako technická podpora a trenér v jedné osobě Martin 🙂

Sraz byl v osm hodin v restauraci Klub ve Velkém Šenově. S námi se dostavili na nástup ještě další tři pejsci. Po vylosování, kdy jsem z klobouku vytáhla los č. 1 začala stopa. A protože se říká “ důvěřuj svému psovi “ hned jsem jí Caise zkazila. Protože jako každý, sleduji terén před námi, nezdálo se mi, že jde Caisa „správně“ a tak jsem jí strhla na místo, kde jsem měla pocit, že vidím zápory. A to byla chyba, protože stopa zahýbala.  Stopu jsme dokončili se známkou 3. Na konci stopy bylo ihned chování u kusu, kde Caisa z mého pohledu předvedla dobrou práci a byla oceněna známkou 4.

Protože ale odnášeli selátko na další konec stopy a my měly provést vodění, uvázala jsem “ pro jistotu “ :-)) A zase chyba. Caisa si na řemeni za patami chodila jak na výletě 🙂 a proto nás nešlo ohodnotit jinak než za 3 a tím jsme si pokazily I.cenu :-(. Kdyby jen tak vůdkyně věřila svému psovi. 🙂 Caisa na volno chodí jak z partesu.

A pak byla dlouhá odmlka, kdy jsme s Caisou čekaly až ostatní vůdci dokončí to co jsme my dvě jíž splnily.  Simča s Bátrem dostali 4,4,4 a Jirka s Fíďákem 4,3,4. 

Poslední disciplína odložení na 10 minut s výstřelem už byla jen hračkou, Caisa zalehla na povel down a zůstaň a ani se za celých 10 minut nepohnula.  Takže zasloužená 4 s hvězdičkou :-).

A pak už následovalo zhodnocení zkoušek ze strany rozhodčích. Zkoušky dokončili celkem čtyři pejsci ze šesti. Jeden odvolal po vodění kde dostal známku 2 a druhý neobstál na odložení, kde se fenka jagteriéra zvedla po výstřelu a odešla. Caisa dokončila v II.ceně s počtem bodů 185.

Po výborném obědě a zaslouženém pivečku došlo k předání výsledků a diplomů a my jsme vyrazili směr domov.

Děkuji ještě jednou partě lidiček zapálených do lovecké kynologie  a největší dík patří našemu “ trenérovi “ Martinovi za to, jak se o nás na nácvikách staral a za jeho úžasnou podporu při zkouškách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zkoušky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.