27.2.2011 nácvik na BZH

Dnes jsme já s Caisou a Simonka s Bártem vyrazili směr Petrašovice na druhý nácvik šlapaných stop k přípravě na BZH.

V Petrašovicích nás čekal náš dobrý kamarád Martin Škoda, který pro nás našlapává tratě spárkem z černé zvěře. Tímto bych mu chtěla moc poděkovat za péči, kterou nám věnuje, za jeho volný čas, který tráví při šlapání stop a s námi pak při nácviku,  aby jsme my dvě dokázaly složit v dubnu BZH.

Caisa měla dnes našlapanou stopu v délce cca 700 stop.  Malinko jednou zaváhala, ale sama se zpět nasadila na stopu a tak její práce byla na to, že jí šla teprve podruhé perfektní. Její rychlost na stopě je neuvěřitelná a je zde vidět její perfektní nos. Využívá i větru a tak stopu místy kopíruje v metrovém odestupu. Vůbec jí nevadí :-), že já za ní v poklusu probíhám mezi větvemi, stromy a ostružiním a že mi větev dost často uštědří nejaký ten šrám 🙂

Odložení pak zvládla dobře a položenou hlavu z lončáka nám při dohledávce aportovala a přinesla :-).

Zároveň bych chtěla moc poděkovat Simonce, že mě vzala s sebou na návštěvů k manželům Dimunovým. Oba dva jsou to velice příjemní a milý lidé. S Pavlem se znám již z kynologických akcí a budu mu držet palce při zkouškách na rozhodčího z výkonu loveckých psů.  Paní Maruška, autorka dvou knih, Boudy na hororu a Košíku modrých běloušů je úžasná paní a já doufám, že se  s ní ještě setkám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výcvik. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: 27.2.2011 nácvik na BZH

  1. OMS Lbc napsal:

    Alenko je fajn,jak umíš trávit víkendy se svými miláčky a i s Tvými kamarády pejskaři.
    Ty se asi nikdy nudit nebudeš a ani se nudit neumíš.Tvé nadšení a dobrou práci nejen v kynologii obdivuji a moc Ti fandím…a myslím,že nejen já.Navíc moc hezky fotíš a Tvé záběry z přírody nemají chybu,jen tak dál!!! V.B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.