28.1.2012 personální hon v bažantnici Ploužnice

A je to tady :-). Personální hon bažantnice Ploužnice, na který se těšil i Jarda a Britek. Konečně se dostali do bažantnice, alespoň na závěr sezóny, protože nejprve zdraví a pak pracovní vytížení Jardovi nedovolili zúčastnit se honů.

S námi opět vyrazil František a dnes vyměnil “ holky“ a vzal sebou “ Denču“ – Bonie BJ.

My vyrazili v sestavě: Já, Jarda, Caisa a Briteček. Bohužel počasí nám už tolik nepřálo, bylo zataženo a mrazivo. Ale náladu, která panovala na honu nemohlo nic pokazit. Bezvadná parta zaměstnanců bažantnice a ostatních lidiček, kteří se kolem bažantnice “ motají “ stejně jako Já a Jarda.

A i bažanti se činili. Létali “ jak o život „. Jako by věděli, že lovecká sezóna v bažantnici končí a další začne až 16.10.2012.

Hon jsme si užili a já musím pochválit precizní práci Caisy a Britečka, který se nemohl dočkat, až spadne jeho první bažant a on ho bude moci aportovat :-). Jejich dnešní poslední dohledávka byla naprosto úžasná a nezasvěcený člověk nemůže pochopit to, jak se vůdce psa cítí, když jeho svěřenci předvedou to, co předvedla Caisa a Britek v poslední leči honu.

Po ukončení, výřadu a poděkování Dianě nás hospodář a majitel bažantnice pozvali k           “ Poslední leči“ s tombolou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.