28.11.2011 hon na bažanta bažantnice Ploužnice

Poslední dobou naše kroky vedou neustále do bažantnice Ploužnice na hony na bažanta. Caisa si tam perfektně zapracuje a kde jinde by bylo tolik postřelených bažantů na dohledávku ( kterou ona opravdu miluje 🙂 ) než v bažantnici. 🙂

A tak pondělní ráno místo do práce, vyrazila jsem s Caisou opět směr bažantnice na menší hon s předpokládaným výřadem 200 kusů.

Hon byl perfektní, v dobré atmosféře s pohodovými střelci. Bohužel pro pejsky, střelci svůj požadovaný počet nastříleli v pěti lečích a tak byl hon ukončen. Ale protože měli zájem ještě o perličky, byla Caisa vyslána se střelci pro případ, že by nějaká postřelená perlička unikala.  Perlička je další druh zvěře, kterou má Caisa v oblibě. 🙂 A taky to na její práci bylo opět vidět. Nenechala se do ničeho vůbec nutit a přinášela a přinášela :-). Škoda, že jich střelili jen šest kusů.

Z honu jsme si odvezli orebičku, kterou jsme po cestě domů vyložili v Polesí u našeho kamaráda preparátora a doufáme, že mám vytvoří krásnou památku na perfektní práci Caisy v bažantnici.

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.