29.10.2011 tan na kachny hon na bažanta a naháňka MS Harta Višňová a MS Kunratice

Dnes jsme s Jardou a chlupáčema vyrazili na akci MS Harta Višňová a MS Kunratice.Jednalo se o tah na kachny, naháňku na černou s jednou lečí na bažanta. Tah se odehrával na rybníčku u odchovny MS Harta Višňová,  na bažině “ U Mygyára “ , v Kuntaticích na rybníčku a protržené přehradě Harta. Celkem bylo sloveno 37 kusů kachny divoké.

V leči na černou byli bohužel je těžební stroje a pár kusů srnčí. Pejskové se proběhli terénem plných pokácených stromů a ořezaných větví.

Na konec jsme si nechali leč na bažanta. Zde bylo sloveno 11 kusů. Na výřadu bylo 10 bažantů a jeden kus byl dohledán po skončení akce.

Všichni jsme se po výřadu a poctě Dianě přesunuli do restaurace v Předláncích na “ Poslední leč „.

Bohužel nás velice mrzí chování jednoho člena MS Harta Višňová, který si neuvědomuje, že hostem jsme byli my a naši pejsci se po celý den starali o to aby on si mohl na akci vystřelit a mohla se akce konat.  Proto všichni pejsci po takové akci potřebují po skončení klid a rušení byť pejsky staršími ale bohužel velmi otravnými nepřipouštějí.  To si dost majitelů pejsků neuvědomuje a nedokážou si je zajistit tak aby ostatní nerušili, neotravovali je a nešlapali po nich. Pak i ukázněný, odložený a uvázaný pes vystartuje.

Jeho výbušné chování je neoprávněné a navíc mezi kolegy nepřípustné. Vůbec ho neospravedlňuje fakt, že je cholerik a vše řeší křikem a napadáním ostatních.

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.