29.12.2012 Předsilvestrovská naháňka MS Harta-Višňová

Je tu konec roku a s ním přichází na řadu tradiční Silvestrovská naháňka na černou a škodlivou v MS Harta Višňová. Letos protože Silvestr vychází na pracovní den, je uspořádána PŘEDSILVESTROVSKÁ naháňka :-).

Letos je změna, protahuje se celá Harta jednou velikou lečí. Vycházíme jako honci s pejsky ze dvou stran a sejdeme se skoro uprostřed.  Odevšad jsou slyšet rány a to dává naději tomu, že je v leči spousta prasátek. já jsem viděla jen dva kousky hned na začátku leče nad elektrárnou. A pak jsem již slyšela jen pejsky v leči.

Dnes více jak kdy jindy mě trápí ACH. Choroba, kterou přenáší prasata a pes není léčitelný. Doufám, že v leči přeci jen nebude jedinec, který je přenašečem.

Naháňka dopadla nad očekávání dobře a na výřadu leželo 10 prasátek a dvě lišky.  Druhý den bylo ještě dosledováno jedno prasátko.

Při poslední leči v restauraci U Vohnouta, jsme dostali výbornou šípkovou a v tombole jsem vyhrála svinovací metr 🙂 i když jsem měla tajně slíbeného plyšáka pejska :-). Dnešní den jsme si jak pejsci tam my náležitě užili.

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.