30.1.2012 ukončení lovecké sezóny bažantnice Ploužnice

Ano, i tento den nastal. Buhužel. Poslední pozvání na poslední hon v bažantnici v letošní lovecké sezóně.A já s Caisou jsme si ho užili. Opět nádherné počasí, takové , které patří k poslednímu dni. Takové nějaké slavnostní. Akorát na mě doléhal malinký smutek. Že to končí. Vím, že nekončí napořád, že za chvilku začneme jezdit do bažantnice cvičit a Ašou, že budeme zahánět bažanty od plotů, že…..

A že se ani nenadějeme, a bude tu 16.10.2012 a začátek sezóny lovu bažanta :-).

I Caisa jako by to věděla, že je konec. Vychutnávala si každou dohledávku a přinešení. Slídíla v ploužené, přinášela, dohledávala a na stanovišti zachovávala naprostý klid.

Opravdu jsme si to UŽILY obě. 🙂   Na výřadu jsme poděkovali bohyni Dianě a pochutnali jsme si na výborném pozdním obědě.

Děkujeme majiteli bažantnice Ploužnice panu Miloši Procházkovi a  panu Jiřímu Koníčkovi, hospodáři bažantnice za pozvání na hony, bez kterých si již nedokážeme představit období od října do ledna. Děkujeme, že jsme se mohli stát součástí bažantnice. Rádi se k Vám vracíme a jezdíme pomáhat. Děkujeme, že nám umožňujete u Vás provádět výcvik loveckých psů. Bez Vás by naší pejsci neodváděli takové pracovní výsledky, protože drobná zvěř velice moc chybí.

Zároveň bych chtěla poděkovat Všem lidičkám, kteří zajišťují za každé situace bezpečnost a plynulost honu. Odhodlaně procházejí lečí za každého počasí a pro ostatní vytvářejí krásný lovecký a kynologický zážitek.

Děkuje Vám celá Chrastavská smečka, Alena, Jarda, Caisa, Brit a malá Aša.

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: 30.1.2012 ukončení lovecké sezóny bažantnice Ploužnice

 1. Reminiscence napsal:

  Ahojte, obě,
  se zvědavostí, ale i s notnou dávkou nostalgie jsem vyhlížel očekávané řádky zastavení s koncem lovecké sezóny v Bažantnici v Ploužnici. A Tvoje slova, dokreslující pocity z posledního honu, ale hlavně z celé sezóny i mně hovoří z duše.
  Nějak se neumím technicky připojit ke Tvým řádkům poděkování oběma jmenovaným pánům, a nejen jim. Ale cítím to stejně.
  Máme však to štěstí, že nám to těšení na dohlédnutelné „příště“ zůstává a kéž je naplněno i reálnou budoucí skutečností.
  A v očích našich psů si to umíme přečíst také, že?
  Určitě se do té doby nudit nebudeme a práce nás, i naše čtyřnohé přátele čeká spousta.
  Tak ať je ten rok i v tomto hezký!!!
  Ahoj a Myslivosti zdar,
  Jirka Lukeš, Fárin a Čárlí

 2. Reminiscence napsal:

  Nevím, asi neukončuji odeslání zprávy správně?
  No, zkusím to znovu.
  Ahoj, Jirka Lukeš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.