31.10.2009 Podzimní zkoušky – Šidlov

  
Tak a máme to !!!  HURÁÁÁÁ !!! 
Ptáte se, co? 

 

Náš Briteček složil Podzimní zkoušky ohařů v Šidlově, které pořádal OMS Česká Lípa dne 31.10.2009.  

A to v 1. ceně s 271 body a nosem 4.  

  

A jak vlastně vše bylo?  

Ráno jsme vstali do chladné podzimní soboty. Sluníčko nikde a tak jsem se teple oblékla, vzala sbalené věci a překontrolovala, zda mám sebou kompletní převlečení. To víte, třeba se budu koupat. Trochu jsem s tím totiž počítala a do Šidlova jsem jela prostě ty zkoušky udělat.  

Sraz účastníků byl na chatě MS Šidlov. Atmosféra byla perfektní a ostatní myslivci a kolegové nás přivítali s úsměvem.  

Po vylosování č.7 a přidělení do druhé skupiny, jsme se pod vedením rozhodčích, pánů Kohouta a Wallnera, vydali do honitby MS Pihel.  

Jako první přišel na řadu společný hon, kde se nám moc nedařilo. Pobytové stopy dokazovaly poměrně veliké zazvěření, jak zvěří srnčí tak černou a pejsci odbíhali od svých vůdců dost daleko. Obdrželi jsme známku 2. Čekala jsem jí, protože Britek byl jako nezadržitelná střela a to co předvedl, ještě nikdy neudělal. Bylo to způsobeno asi jeho obrovskou loveckou vášní, protože tak jak se choval poslední týden před zkouškama, se jinak popsat nedá. A to díky té kachně, co se rozhodla odejít z výlože.  

Po trošku pokaženém začátku jsme již obdrželi samé čtyřky a tři trojky. Ze systému hledání, klidu před zvěří srstnatou a přinášení pernaté. I když, mezi námi, ta pernatá byla podle mě perfektní, tak nevím proč za 3. :-)))  

No a pak….pak přišla na řadu ta naše slavná voda, kterou sice děláme dobře a rádi, ale od loňského problému s dělbuchem a postřelením na ni trochu zmatkujeme. No trochu… Trochu více…  

A tak jsem se připravila, po vhození kachny a výstřelu, jsem odložila klíče od auta a mobil a vstoupila s Britkem do vody, která měla asi 2 stupně. Britek mi důvěřoval, do vody sice neskočil, ale vlezl, pro kachnu doplaval a předal mi jí na břehu. Tento výkon, jak můj, tak psa, ocenili rozhodčí známkou 2 a mě spadl opravdu veliký kámen ze srdce, protože jsem si byla jistá, že nás 1.cena nemine.  

Po příjezdu na chatu MS Šidlov jsme se občerstvili, najedli a pak už při vyprávění zážitků čekali na vyhlášení zkoušek. To proběhlo za plápolání ohňů, kteří v přicházející tmě dělali krásnou atmosféru zakončení těchto úspěšnýhc zkoušek.  

Chtěla bych poděkovat MS Šidlov a OMS České Lípa za perfektní připravení zkoušek a suprovou atmosféru, která celé zkoušky provázela.  

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zkoušky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.