Memoriál Karla Podhajského 27.-29.9.2013 – Praha západ

Budu jedním z pořadatelům memoriálu. Ano, věděla jsem to již asi dva měsíce, že v pátek 27.9.2013 vyrazím směr Praha jako pořadatel této významné kynologické akce. Byla to pro mě čest, že jsem jela pomoci OMS Praha západ a reprezentovat OMS Liberec. Mým úkolem bylo zpracování kompletních výsledků zkoušek. Vše muselo klapnout a nic se nesmělo pokazit.

Slavnostní atmosféru všemu dodával fakt, že zahájení, zpracování a zakončení se odehrávalo na půdě České zemědělské univerzity v Praze. Memoriál probíhal v honitbách HS Velké Přílepy (polní a vodní práce) a HS Statenice – Tuchoměřice (lesní práce).  Memoriál jsme pořádali v úzké spolupráci s Fakultou lesnickou a dřevařskou.

Veškeré informace byly v průběhu memoriálu zadávány na web MPK, který je možno vzhlédnout na www.mkp2013.cz.

se mnou vyrazila do Prahy i Ilonka, se kterou jsme si vše náležitě užily. 🙂

Protože dávat na naše stránky foto by bylo velice náročné, zde je odkaz na fotografie, které jsem v průběhu MKP pořídíla :  foto MKP

Memoriál byl pro mě krásný, důstojný a ….prostě super.

Jen se musím pozastavit nad výkony psů a vůdců na této nejvyšší akci. Vždy pro mě jako vůdce, byl tento Memoriál něčím velice zvláštním. Měla jsem pocit, že je ctí pro vůdce zde svého psa vést. Ale bohužel jsem se spletla. Samozřejmě zde byli vůdci, pro které to asi čest byla stejně jako pro mě je vždy účast na vrcholných zkouškách či soutěžích. Ale pak zde byli vůdci a těch bylo dost, který  si vlastně memoriál ani nezaslouží. Výkony psů mi dost často připomínaly špatné podzimní zkoušky. Každý si to v sobě musí probrat sám se sebou. Pro mne bude možnost vést na “ Podhájském“ vždy největším oceněním vůdce a jeho psa.

Musím ještě jednou připomenout zde organizátory této akce, lidičky o kterých nikdo neví, jsou “ neviditelní „, ale bez kterých by memoriál nebyl tím čím 75.ročník byl. Samozřejmě se najdou i kritici, těch už bylo i v průběhu dost a já je na vlastní uši na jednotlivých disciplínách slyšela. Ale oni by si nejprve měli zamést před vlastním prahem :-).

Příspěvek byl publikován v rubrice Zkoušky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.