16.10.2010 PZ Svijany

Dnes ráno jsem se s naší Caisou Bohemia Jewellery vypravila na Podzimní zkoušky malých plemen, které pořádal nás OMS Liberec ve Svijanech. V osm hodin jsme se tam sešly s ostatními pejsky, dvěma ASS,  Chelsea a Chairou z Vajlenky a NK Adarem z Jestřebek. Po veterinární kontrole a rozlosování všichni vyrazili do honitby. Bylo polojasno, ideální počasí pro zkoušky. My jsme se vylosovaly číslo 4. – pro nás dost nepraktické, poslední.

Zkoušky jsme začaly slíděním. Protože jme měly tu naší zakletou čtyřku, musela Caisa vydržet dost dlouhou dobu než na ní přišla řada. Když jsme se dostaly na řadu, byla tak nabuzená, že stěží ovládala svoje lovecké nadšení a běhala jak “ motorová myška “ po poli. Někdy až skoro za hranicí brokového dostřelu. Pole totiž bylo z rána velice zapachováno jak srnčí tak zaječí zvěří a Caisa nevěděla, kterou stopu si má vybrat dřív.

Dále následovaly disciplíny dohledávka a přinášení pernaté a vlečka se srstnatou zvěří. Malinko nám nevyšly jak jsme počítaly, ale pořád jsme se držely v první ceně.

Po vykonání těchto disciplín jsme se všichni přesunuli o kus dál, do remízků, které byli  plné srnčí a zaječí zvěře. Zde Caisa předvedla perfektní práci na stopě živé zvěře a hlasitost jak na viděnou tak na stopě.

Již nám scházela jen dosciplína přinášení kachny z hluboké vody a vodění na řemeni. Na vodu jsme se přesunuli k Příšovickým rybníkům. A zde jsme obě vše pokazily. Caise při vynášení kachny zklouzl povrch a já ve snaze zachránit to aby kachnu nepoložila předklonila jsem se vydala povel pust aport. V té chvilce Caisa pohnula hlavou do strany a jak slyšela povel pusť opravdu pustila. Kachna dopadla 15 cm od mé ruky na zem. Díky tomu jsme obdržely známku 2, která nás přesunula do II.ceny. Zhodnotila bych to jako chyba vůdce.

Dále už jen vodění na řemeni, které zvládáme perfektně, tudíž známka 4.

A jak to vše dopadlo? Caisa byla na druhém místěs II.cenou a 206 body.

Odjížděla jsem naprosto spokojená a šťastná. Kdo nás zná, ví, že letošní rok pro nás nebyl vůbec příznivý,To, že jsme dokázaly z Caisou i přes mé zdravotní komplikace dodělat zkoušky je pro mě osobní a veliké vítězství.

Caisa je úžasná, pracovní fena a já pevně veřím, že dokážeme příští rok společně daleko více.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zkoušky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.