16.12.2011 hon na bažanta bažantnice Ploužnice

Dnešní počasí nasvědčovalo tomu, že hon v Ploužnici nebude procházkou růžovým sadem 🙂Ale mě s Caisou, Alenku s pointřicí Cami, Simču s jezevčíkem Bártíkem a Martina to ovšem neodradilo. Počasí začalo bláznit hned po nástupu a než jsme se přesunuli k první leči, bylo bílo. Naprostá sněhová stěna, přes kterou nebylo skoro vidět. Ale i přes to, se v první leči ulovilo 108 kusů bažanta. Z toho jen Caisa sama donesla 42 kusů. Někteří střelci si mysleli, že odložení bažanti u mých nohou jsou oficiální výloží. Když totiž nepadali bažanti na našem úseku, chodila si Caisa pro bažantíky přes celou leč :-). Přeci je tam nenechá ležet :-).

Protože se počasí zhoršovalo a ke sněhu se přidal i déšť, začalo být velice nepříjemně. Spousta honců i vůdců bylo naprosto mokrých. Martin a Simonka vylézali z lečí naprosto promáchaní. Jen doufám, že tento náš výlet nepromarodí.

Úplně nejhorší počasí začala v poslední leči, kde se opět vše zahalilo do bílé stěny a honci, vůdci a pejsci byli celý bílí, zachumelení. 

Dnes se končilo docela brzo a výřad musel proběhnout velice rychle, protože během chvilinky byli bažanti pokrytí sněhem. Uloveno bylo celkem  268 kusů bažanta.

Nikomu nevadilo, že byl takový rychlý konec a ti, kteří promokli až na kůži se sušili u roztopeného krbu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.