20.12.2011 hon na bažanta bažantnice Ploužnice

Letos poslední pozvání do bažantnice Ploužnice. Pátek deštivý a úterý nádherné, plné sluníčka a poprašku sněhu. Lepší počasí jsem si s Caisou již nemohla přát. Bažantíci létali vysoko a tak i pro střelce dnešní den byl naplněn perfektním loveckým zážitkem.

Caisa si bažanty a počasí užívala a dohledávala jak o život. :-). Sama dohledala “ Vějířku“ a daleké bažanty, na které se ostatní vykašlali. Jak se říká, čůrek potu mi tekl po zádech, protože jsme sotva s Caisou stíhaly výlože. Někdy jsme jí nestihly vůbec a dohledávaly  ještě když se ostatní přesunovali na další leč.  Malinko mě mrzí, že někteří vůdci dohledávku vypouštějí. Přitom já jí považuji za velice důležitou. Jednak pro perfektní práci psa a pak též pro dohledání postřelené či střelené zvěře.

Trochu mi bylo líto, že hony v Ploužnici pro letošní rok končí a já tak malinko doufám, že lovecká sezóna v lednu 2012 bude pokračovat.

Výřad začal, když nám sluníčko začalo zapadat a díky němu byl nasvícen zlatou záplavou barev, v které vynikali na výřadu položení bažanti. Jejich šat hrál všemi barvami.

Ve srubu jsme si všichni popřáli krásné svátky a šťastný celý nový rok a já s Caisou jsem rozdala pidi vánoční dárečky „-) , které jsem si pro všechny připravila.

Musím poděkovat všem lidem, se kterými jsem po celý rok v Ploužnici potkávala za to,  jakou umějí udělat atmosféru honů, za laskavé a přátelské přijetí a doufám, že se s nimi v příštím roce potkám a že spolu zase začneme další loveckou sezónu v bažantnici.

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.