20.11.2010 Hon na kachny a naháňka na černou MS Harta-Višňová

Dnes jsem využila pozvání hospodáře MS Harta – Višnová a vydala se s naší Caisou Bohemia Jewellery na hon na kachny spojený s naháňkou na černou. Briteček zůstal doma, protože se ještě doléčuje z potrhané mordy od ostružiní z posledního našeho domácího honu.

Sraz byl v klubovně na odchovně mysliveckého sdružení v 8:00. Po nástupu jsme se vydali na jejich rybníček a pak bažinu u “ Magyára „. Po kachnách jsme na “ Hartě “ uspořádali jednu leč na černou. Protože účast byla malá, nedostatek střelců se projevil ve chvilce, kdy jsme na začátku leče narazili na prasata. Odešli prostorem, který bohužel nebyl střelci obstoupen. Protože nám v této chvilce Diana nepřála, prase nebylo odloveno žádné. Hon jsem končili opět na rybníčku u odchovny.

Na výřadu jsme poděkovali Dianě, že nás nechala odlovit celkem 32 kusů kachen. Bohužel na výřadu neležela žádná černá ani škodná zvěř. Měla jsem velkou radost z práce naší Caisy, která se hon od honu a naháňku od naháňky zlepšuje a již je neomylná :-))

Jen u “ Magyára “ jí dělala problém dohledávka poslední kachny, ale nebylo divu, protože z bažiny se stala skládka všeho nepotřebného a bohužel i naplaveného z povodně, která se touto oblastí prohnala naposledy 7.8.2010. Ukrutný zápach tlejícího a hnijícího čehosi ztěžoval velice pejskům jejich práci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.