27.11.2010 Hon na bažanta – bažantnice Ploužnice

Dnes jsem s Caisou Bohemia Jewellery využila pozvání z bažantnice Ploužnice. Počasí, které se přes noc obrátilo / vše mokré umrzlo a připadla sněhová pokrývka /  sice malinko odrazovalo, ale očekávaný zážitek z honu na bažanta v bažantnici byl silnější a tak jsme v 7:00 já a Caisa vyrazily směr Ploužnice u Mimoně. Před osmou hodinou jsme dorazily do bažantnice a v příjemném interiéru srubu jsme čekali všichni na zahájení.

V devět hodin vše začalo. První leč a na výloži bylo přes 60 bažantů. V leči se objevili i králíčci, ale uloven nebyl žádný. Jejich přemisťování v leči připomínalo turbovznášedlo :-))) Další tři leče následovaly ve stejném duchu a úlovku přibývalo. Protože to byla pro Caisu první zkušenost s bažantnicí, kde pejsek smí jen přinášet střelenou či postřelenou zvěř a v žádném případě nesmí do leče, měla jsem malinko strach aby se Caisa nenechala strhnout a do leče se mi nedostala. Proto jsem jí posílala pro jednotlivé úlovky vždy z vodítka. Ale protože je to opravdu šikovné a náruživá fenka, která nám dělá jen radost, byla perfektní v každé situaci. V jedné chvilce se sice do leče dostala, ale jen pro to aby si došla pro křídlovaného kohouta, kterého perfektně přinesla a předala.

Všech sedm lečí proběhlo v naprosté pohodě a já byla nadšená z toho jak naše Caisa pracovala. Sama donesla 121 bažantů obecných, dvě orebice horské a jednoho bažanta královského. Protože v bažantnici požadují na každého vůdce psa jen pejska jednoho, byl Briteček s Jardou na honu na bažanta našeho MS Předlánce. Také se jim na naše podmínky dařilo. Na výřadu měli 17 bažantů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.