25.8.2012 50 let našeho MS Předlánce

V letošním roce naše myslivecké sdružení slaví 50 let od svého založení. A to se nemůže nechat bez oslavy. Vybrána byla sobota 25.8.2012 a kde jinde než na naší chatě.Sešli jsme se po obědě a začali připravovat vše potřebné ke zdárnému průběhu oslavy :-). Prasátko se již od rána točilo na ohni a již krásně vonělo 🙂 Sliny se nám sbíhaly :-).

Samozřejmostí bylo, že jsme si pozvali hosty. Jak bývalé členy našeho MS tak kamarády myslivce z ostatních okolních sdružení, zástupce obcí, hasičů a ostatních, se kterými spolupracujeme.

Zahájení se ujal náš předseda s hodnocením, poděkováním a přáním do budoucna. Ostatní hosté se přidali a na závěr slavnostního zahájeni jsme zhlédli DVD, které pro tuto příležitost připravil člen našeho sdružení.

A pak už nás čekala volná zábava, při které se jistě všichni přítomní velice dobře bavili :-). Myslím si, že je to i patrné z fotografií :-).

Přeji našemu sdružení a členům jen vše nej. Ať můžeme v klidu plnit přísahu, kterou jsme dali při pasování mezi myslivce a plnit myslivecké desatero, které zní:

1.   Buď vždy, všude a za všech okolností myslivcem tak, jak zákon, předpisy       a myslivecké  zvyky káží a jak jsi v nich vychovávám a poučen byl !

2.   Ke zvěři se chovej šetrně, chovej ji, zušlechťuj a chraň !

3.   Reguluj stavy zvěře. Dravou zvěř zbytečně nestřílej, neboť i ona v únosné       míře užitečná jest !

4.   Pamatuj, že příroda není střelnice, střílej jen na to, co bezpečně znáš !

5.   Proti újedníkům, bouchalům, pytlákům a jiným škůdcům nebuď                          schovívavý ! Buď však opatrný !

6.   Neber na lehkou váhu svou mysliveckou čest ! Tu vždy a všude                                chraň a braň !

7.   Mluv jen naší krásnou českou mluvou mysliveckou,                                                      neboť ona nehynoucím odkazem našich mysliveckých předků jest !

8.   Zachovej naše dobré české myslivecké tradice a zvyky.                                              Je to nejen tvoje právo, ale i povinnost !

9.   Psa svého miluj nade všechno ! Jest ti nejlepším pomocníkem a věrným            druhem !  Pomni, že bez loveckého psa budeš jen polovičním myslivcem !

10.  Vždy a za všech okolností při výkonu práva myslivosti buď ti nadále                  náš  patron našeho  cechu, sv. Hubert ochráncem !


Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.