18.-.19.8.2012 Všestranné zkoušky malých plemen Velký Šenov

Odvážně jsem Caisu a sebe přihlásila již na jaře na Všestranné zkoušky malých plemen.Tak trochu i z popudu, že se pokusím o nominaci na XXV.ročník Memoriálu Mileny Štěrbové. To byl sice veliký plán, ale bylo od něj ještě velmi daleko. Protože nemáme s Caisou vodní práce,  rozhodla jsem se zkusit s ní všestranné zkoušky a nasbírat body na nominaci.

A tak jsem již v pátek večer v doprovody Simonky vyrazila směr Mikulášovice, kde jsme se ubytovaly všechny u příbuzných. Caisa ihned pojala tento výlet jako dovolenou a začala trochu zlobit.

A to jí vydrželo další dva dny :-). Chvílemi jsem si myslela, že jsme na VZ zbytečně :-).

Presentace se konala ve Velkém Šenově v restauraci Klub. Sešlo se zde 5 pejsků, kteří se pokusili zdárně ve dvou dnech dokončit náročné podmínky všestranných zkoušek.

Terén zkoušek byl velmi náročný, jak řekl vítěz zkoušek Petr Šilhán, terén byl memoriálový a posuzování velice, velice přísné. Jako rozhodčí se sešli dva výborní lidé, Toník Kadlec a Vašek Špiroch. Funkce vrchního rozhodčího se poprvé ujala Mirka Kadlecová.

Někdo by řekl, že počasí přálo, bylo velice slunečno a teploty již od brzkých ranních hodin dosahovaly tropických hodnot. Takže se vůdci i pejsci měli na co těšit :-).

Les a lesní disciplíny byly jako první. Vytáhla jsem při losování poslední barvu a tak jsme s Caisou velice dlouho čekaly a to se možná odrazilo i na tom, že hned první disciplínu, šoulačku, jsme zkazily a do celých zkoušek jsme nastupovaly s tím, že již od začátku zkoušek jdeme ve III.ceně díky známce 1.

V průběhu dne jsme zvládli celý les a vodu. Končili jsme o půl sedmé večer naprosto vyčerpaní a těšili jsme se všichni do sprchy. My jsme se Simčou dorazily k příbuzným, kde na nás čekala skvělá večeře a postel :-).

Druhý den nás čekalo pole a jeho disciplíny. Ty jsme s Caisou zvládly a mohli jsme telefonovat domů, že máme vytoužené VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY a Caisa se stala „U“ s výsledkem : druhé místo, III. cena, 374 bodů.

Vyhlášení proběhlo opět u restaurace Klub na zahradě. Zkoušky dokončili pejsci čtyři.

Byla udělena jedna I.cena a tři III.ceny. Jeden pejsek bohužel neobstál z dohledávky kachny v rákosí.

Já odjížděla ze zkoušek velice spokojena a přemýšlela zda zašlu tabulku k přihlášce na nominaci na memoriál.

Děkuji Simonce Nikliborcové, za to, že to s námi ty tři dny vydržela, že se o nás starala jako o vlastní a veliký dík jí patří za poskytnutí fotek z všestranných zkoušek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zkoušky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.