28.9.2011 LZ malých plemen Štěpánov

Včera večer jsme v sestavě já, Caisa, Simonka a Bárt vyrazili směr Hrobčice u Bíliny, kde jsme přespali u našeho kamaráda Martina. Ráno po probdělé noci jsme v jeho doprovodu jeli směr Štěpánov, kde místní MS a OMS Teplice pořádali Lesní zkoušky malých plemen.

Počasí bylo krásné, hospůdka útulná a terén zkoušek suprový. Po nástupu jsme se vydali do honitby a první disciplínou pro naší skupinu bylo nahánění. Všicni pejsci přišli do zvěře a tak měl každý možnost prokázat hlasitost. Caisa šla jako třetí a hned si v houštině vyhnala spárkatou a hlasitě naháněla. Známka 4 a hlasité nahánění. Pak následovalo slídění opět se známkou 4. Po slídění přišla pohozená pernatá, kde Caisa malinko zaváhala a tak jsme dostali 3. Z vlečky se srstnatou již dostala 4 a tak to bylo i u odložení na volno a šoulačky.

Na řadu přišel klid na stanovišti a já jsem se rozhodla Caisu uvázat. Tímto rozhodnutím jsem sice snížila známku na 3, ale neriskovala jsem to, že se Caisa půjde podívat do leče :-).

Pak už nám chyběla jen barva a tu jsme úspěšně došly ve velmi krátké době, kdy Caisa  “ zaklekla do startovních bloků “ a jela jak dráha. 🙂

Takže naše skóre je I.cena a 341 bodů. Simonka s Bártem též došli v I.ceně. A tak jsme po vyhodnocení odjížděly se Simonkou k domovu s úsměvěm. „-).

Příspěvek byl publikován v rubrice Zkoušky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.