30.9.2011 odhánění bažantů Ploužnice

Já Jarda a všichni naši chlupáči jsme dnes vyrazili směr bažantnice Ploužnice na letos již několikáté odhánění bažantů od plotů.

No netuším, zda to pomáhá, ale je pravdou, že jsme opět velké množství bažantíků vrátili do bažantnice. Jsou to letci a zvědavci. Bažantnice jim je malá a prozkoumávají okolí :-).

Pesani se úplně zničili. Veliké vedro které dnes bylo, vysilovalo jak nás, tak chlupáče. Po hodince chůze na otevřeném prostranství jsme byli nuceni najít kousek stínu a osvěžit sebe i pejsky. Na fotkách vypadají dost zničeně. Ale pravdou bylo, že pracovali výborně a byli velice ovladatelní. Bažanty zaháněli zpět do bažantnice, ale nehonili je a ani neštvali.

Malá Ašina si konečně ňuchnula k velkému množství zvěře a byla jako u vytržení. Ale vše se do hodiny srovnalo a ona pracovala jako dospělí pes. Byla velice hlasitá na stopě i na viděnou.

Došli jsme až za “ křížek “ a lesem jsem se vraceli zpět ke srubu, kde jsme se chtěli dohodnout na dalším postupu. Pejsky jsme měli upoutány a najednou se před námi zvedl daněk a mufloni. Nestačila jsem fotit, protože se jen mihli mezi stromy a byli pryč. Litovala jsem toho, protože jsem sebou vláčela těžkou optiku.

Když jsme vyšli na cestu, kolem které je kukuřice, pořád jsme měli pocit, že nás někdo či něco pozoruje. Pejsci neustále označovali kukuřici jako zdroj zvěře a my mysleli, že je takto “ svádí “ všudypřítomní bažanti. A bylo pravdou, že tam zvěř byla. Nejprve nám přes cestu přeběhla danělka s daňkem. Hned jsem tahala foťák z brašny, ale nestlihla jsem je vyfotit. Byli tak rychlí. Ale ve chvilce, kdy jsme litovali snímku nám přes cestu začali přecházet mufloni. Skupina asi 40 ks nás pozorovala po celou dobu z kukuřice. A na konci se rozhodli přejít do bezpečí stromů přes cestu. A my měli nádherný výhled na velkou skupinu muflonů, muflonek a muflončat. Nádhera.  Fotila jsem a některé snímky jsou opravdu super.

Po občerstvení na srubu, jsme se ještě jednou vydali prohnat lesík a venkovní stranu plotu. Vydali jsme se k domovu a mě čekalo vyčesávání pejsků od bubáků, svízelů a takových zvláštních háčků :-), nikdy si totiž nemohu vzpomenout jak se tato urputná rostlina jmenuje :-).

Příspěvek byl publikován v rubrice Focení, Od smečky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.