31.10.2010 Příkrmování zvěře a “ Dubácká louka „

I přestože byl prodloužený a krásný víkend, nebyla jsem schopná zůčastnit se ze zdravotních důvodů honu v MS Harta-Višňová :-((. Což mě velice mrzí, protože jsem se zde měla potkat s Péťou Golinovskou, chovatelkou naší Caisy a hafany z Bohemia Jewellery. Ale zdraví chtělo jinak a my se mu musíme bohužel přizpůsobit.

  A tak jsme s Jardou v neděli ráno vzali své chlupáče a vydali jsme se zakrmit do naší honitby, dvou našich krmelců a zásypu. Počasí bylo super, ale i skoro tři měsíce po povodni je vidět, jak v naší honitbě velká přívalová voda velice škodila.

“ Dubácká louka“ při příchodu nevypadala tak znečištěně a zdevastovaně, ale už po vstupu na ní byl cítit všudypřítomný zápach a šílený prach, který člověk vdechoval a měl jej plný nos a ústa. Výstup zpět k naším krmelcům, byl jak výstup do oázy klidu, pohody a čistoty. Všude byli ptáci a pohybovala se srnčí zvěř. Doufáme, že se opět přesune i na Dubáckou louku.

Naplnili jsme korýtka v krmelcích, vyčistili studánku a doplnili lizy minerální solí. Bylo vidět, jak moc zvěří chutná. Zastavili jsme se pozdravit Britečka s Diankou a zapálit svíčku pro všechny naše blízké, kteří mezi námi již nejsou a na které s láskou vzpomínáme.

Jen chlupáčům výlet nevadil. Prach a špína je nezastavila a tak museli navečer vzít vanu s teplou koupelí :-)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o zvěř. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.