6.11.2010 hon na bažanta MS Předlánce

Dnes jsme se s Jardou a chlupáčema zůčastnili honu na bažanta v našem sdružení Předlánce. Na hon bylo pozváni hosté z okolních sdružení. Lovili jsme své vypuštěné bažanty. My jsme se vydali na chalupu již v pátek večer, abychom nemuseli stávat tak brzy. Ale díky ostatním, jsme nespali skoro vůbec :-)))) Temnou a větrnou noc prořezávalo chrápání a mlaskání našich kamarádů :-)))) Sraz byl v 8:00 na naší chatě. Po kontrole zbraní a dokladů Policií ČR jsme se vydali do honitby.

Celkem bylo 7 lečí. Dvě na “ Filipce “ a pět na “ HD „. Pěkný hon nám kazilo jen počasí. Již v první leči začalo mžít a na“ HD “ již pěkně lilo. Při občerstvení jsme si ohřáté klobásky museli schovávat. A protože nám Diana přála, výřad byl v počtu 28 ks. Smůlou bylo, že nebyla žádná “ černá a škodná „. Po ukončení honu myslivecký hospodář všechny účastníky pozval na občerstvení. Jindra uvařil výbornou zelnou svačinovou polévku a srnčí gulášek.

 Caisa mi na honu dělala velikou radost, protože bažanty nosila ke mě přes celou leč. Zato Briteček mi předvedl, že bažanta umí donést jen jednou. Ostatní nosil hostům. Ti po skončení honu říkali : “ Objevil se u nás pes s vykulenejma očima a bažantem v mordě a tak jsme si ho přivolali, bažanta nám předal a zase si šel po svém “ :-))))) No prostě celý Britek :-))))

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.