7.1.2012 první letošní hon bažantnice Ploužnice

Začal nový rok a v Ploužnici se opět rozjeli hony na bažanta. Dnešního pozvání jsem využila velice ráda a společně s Caisou jsme sebou na zkušenou vzali Alenku s pointřicí Cami, Františka se špringří “ neteří “ Fronou BJ a Milana s fouskou Besy. Po příjezdu do bažantnice, hned u vrat, nás čekalo překvapení. Potkali jsme  Zuzanku a Sašu Vrágovi a jejich křepeláčka Méďu – Chrise z Větrné paseky, který právě jel na svou první    “ zkušenou “ :-).

Všichni jsme se modlili, aby počasí vydrželo a nezačalo pršet. Po nástupu jsem se vydali k první leči, kde musím pochválit křepeláčka Méďu jak pěkně pracoval.

Caisa jako vždy podávala špičkový výkon. Jen trochu nadávala, že se střelci netrefují a bažanti prolétávají i bez rány. To víte, když je málo aportů i Caisu to mrzí. Pro ní to znamená málo práce a velkou nudu.

Leče byli bez přestávky a střelci se i občas zlepšili ve střelbě a tak na výřadu leželo 118 kusů bažanta. Dokonce plánovaný výřad 100 kusů překročili. Poděkovali jsme Dianě za umožnení úlovku a odebrali jsem se do srubu na “ poslední leč “ za dobrým obědem, kafíčkem a hlavně popovídat si :-).

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.