31.12.2011 Silvestrovská naháňka MS Harta – Višňová

Poslední den v roce a poslední letošní naháňka – jak jinak než tradičně jak říkáme u Hrdiny na Hartě :-).

Využili jsme pozvání mysliveckého hospodáře Pepíka Hrdiny a jeho MS Harta – Višňová a vyrazili k nim na “  Silvestrovskou naháňku na černou a škodlivou zvěř „.  Aša zůstala doma, protože už je “ velká holka “ a začala nám hárat. Tím mimochodem naprosto zbláznila našeho Britka :-). A nejen jeho :-).

Přijela i smečka s Ústí nad Labem, Petra s Jaruškou a hafíky. Prvně jsme viděli jejich letošní štěňata. Klucí jsou oba krásní a je škoda, že ještě nenašli nové páníky, protože to budou krásní a velice pracovní pejsci.

Sraz v 8:30 dodrželi všichni a tak se na nikoho nečekalo a mohlo se vyrazit do první leče. V ní bylo prasetek nespočet, byli všude. Caisa i Brit hlásili a snažili se natlačit prasátka na střelce. Bohužel, těch bylo málo a tak mezi střelci procházeli prasata bez povšimnutí. Byla to velká škoda, protože jen já v leči jsem jich viděla opravdu mnoho a  jen ná pár kroků ode mne.  Bohužel mám Diana dovolila v první leči ulovit jen jedno prasátko, kňourka cca 23-24 měsíců věku.

V druhé leči jsme s Britkem a Caisou viděli jedno prasátko, na které jsme skoro stoupli. Britek ho daleko hlásil a já si myslela, že už byli u střelců. A tak jsem si Britka stáhla. Podle informace, ale prasátko šlo v místech, kde bohužel nikdo nestál – směrem na trať.

V druhé leči ulovili střelci dvě lišky a tak vyhlášená naháňka na černou a škodlivou měla úspěch.

Po výřadu a  předání úlomku lovcům jsme si navzájem popřáli do nového roku vše jen a jen nej a rozešli jsme se do svých domovů. Nás na cestě domů navštívila ústecká smečka, která u nás poobědvala, dala si kafíčko, uschla a nahřála si kožíšky.

Petro, Jaruško a pesani, děkujeme Vám za kratinkou návštěvu, rádi jsme se s Vámi opět setkali a doufáme, že se brzy uvidíme i v roce následujícím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Myslivecké akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: 31.12.2011 Silvestrovská naháňka MS Harta – Višňová

 1. Čerstvé poznatky z Vašeho kouta napsal:

  Dobrý den ze Semilska a srdečný pozdrav.
  S chutí právě dočítám Vaše zkušenosti a postřehy z kraje, který jsem doposud neznal.
  Ale měl jsem tu šanci se zúčastnit naháňky v Arnolticích minulou sobotu, a tak nejen podle Vašich fotek, ale i z vlastních zkušeností už vím, jaké situace popisujete.
  Asi není úplnou náhodou, že s p. Hrdinou jsme chodili s našimi psy v lečích, ale že jsme se dostali i k Vašim psům, atd.
  On ten svět myslivecké kynologie také na ní až tak nekonečně veliký!?!
  Pro nás s Čárlinem (WSS) to byla první zkušenost práce tohoto typu. A byl jsem na něho velmi zvědavý, jak se této příležitosti chopí. Vlastně ani nevím, nakolik se konkrétního kontaktu s černou zvěří dočkal, protože netrvalo dlouho, a už s ostatními psy v leči pracovali samostatně někde před námi. A statečně hlásili kde co? A černou z leče vytláčeli.
  No a protože to přežil bez bázně a hany, a hlavně bez úrazu, a na připísknutí se vracel, měl jsem z něho i za něho radost.
  Byl to pro nás oba zrčitě skvělý zážitek, a byl bych rád, když nikoli poslední. Samozřejmě hony v Bažantnici v Ploužnici nemají chybu a rádi se na ně těšíme také.
  Do té doby nás ovšem s Fárinem (ASS) čekají v pozdním létě další zkoušky, neboli konec lítání!!
  Přeji Vám i Vašim pejskům tedy hodně další radosti z obdobných akcí a ať se v nich nacházejí.
  Srdečně Vás zdravím a Myslivosti zdar
  Jirka Lukeš

  • Alena napsal:

   Dobrý den pane Lukeši,
   jak je ten svět kynologie opravdu malý. :-). My jsme se Arnoltic nezúčastnili. Bohužel Jarda je nemocný a já jsem vyrazila směr Ploužnice. Doufám, že se brzy potkáme a zase popovídáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.